Finále C1 žien na ME v Liptovskom Mikuláši bude bez slovenskej účasti

Na snímke Slovenka Soňa Stanovská Foto: TASR/Andrej Galica

Liptovský Mikuláš 14. mája (TASR) - Druhý deň majstrovstiev Európy vo vodnom slalome začal semifinálovými jazdami v C1 žien. S traťou, ktorá bola náročnejšia než v kvalifikačných jazdách, sa popasovali aj tri slovenské pretekárky. Monika Škáchová, Soňa Stanovská ani Simona Maceková sa však v popoludňajšom finále nepredstavia, keďže všetky tri skončili tesne za postupujúcou desiatkou.

Najrýchlejší čas v semifinále C1 dosiahla Mallory Franklinová z Veľkej Británie, ktorá mala pred druhou Španielkou Vilarrublovou náskok 5,03 sekundy. Do finále, ktoré je na programe popoludní sa nedostala ani jedna zo slovenských pretekárok. Na 11. mieste klasifikovali Simonu Stanovskú, ktorá mala na posledné desiate postupové miesto stratu 0,75 stotín sekundy. Začiatok sa mi išiel veľmi zle, čo aj bolo vidieť, keďže sa mi podarilo prevrátiť. Potom ma to akoby prebralo a už sa mi išlo oveľa lepšie. Zvládla som aj skok a myslím, že aj celú druhú polovicu," uviedla Stanovská pre TASR.

Stanovská štartovala ako štvrtá a jej čas bol v tej chvíli najlepší. Nádej na finále však postupne bledla a Stanovská bude vo finále chýbať. "Je oveľa ťažšia trať a je to aj dlhšie. Je väčšia voda a aj väčšia zima," dodala 16-ročná pretekárka. Tesne za Stanovskou skončila Simona Maceková. Tá sa, na rozdiel od Stanovskej a Skachovej, do finále kvalifikovala už v prvej kvalifikačnej piatkovej jazde. Na desiatu postupujúcu Jacquetovú stratila necelé dve sekundy. "Mohlo to byť aj lepšie. V tejto kategórii však ešte len začínam a som rada, že som sa sem dostala. Trať je naozaj náročná a myslím si, že viaceré dievčatá budú mať problémy. Finálová trať však býva vždy náročná," povedala Simona Maceková pre TASR krátko po dojazde do ciela. Tretia zo Sloveniek Monika Škáchová skončila na 13. mieste.

Výsledky ME vo vodnom slalome, sobota:

Semifinále C1 žien: 1. M. Franklinová (Veľ. Brit.) 124,44 sek., 2. N. Vilarrublová (Špan.) +5,03 s., 3. M. Jančová (ČR) +9,11, ... 11. SOŇA STANOVSKÁ (SR) +21,62, 12. SIMONA MACEKOVÁ (SR) +22,43 s., 13. MONIKA ŠKÁCHOVÁ (SR) + 22,59.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.