Taxikári v Budapešti opäť protestujú proti Uberu

Ilustračné foto. (Attila Kovacs/MTI via AP) Foto: TASR AP

Budapešť 17. mája (TASR) - Budapeštianski taxikári sa dnes zhromaždili na Námestí hrdinov, odkiaľ majú naplánovanú protestnú spomaľovaciu jazdu centrom maďarskej metropoly. V čase od 9.00 h do 14.00 h budú opäť demonštrovať proti súkromnej platformovej spoločnosti Uber, pričom o prípadnom zákaze Uberu bude dnes rokovať parlament.

Podľa spravodajského servera hvg.hu zápchy možno očakávať na trase protestu, ktorá povedie cez ulice Györgya Dózsu, Thökölyho, Rákócziho, Kossutha Lajosa až na Alžbetin most. Na tomto moste taxikári zablokujú v uvedenom čase jeden jazdný pruh smerujúci na Peštiansku stranu.

Taxikári protestovali naposledy pred týždňom, kedy v centre hlavného mesta a na niektorých dunajských mostoch blokovalo premávku zhruba 250 vozidiel. Predtým demonštrovali 26. apríla a v januári štyri dni. Žiadali zrušiť "protiprávny stav a zakázať činnosť ilegálnych prepravcov osôb, akým je aj Uber". V prípade Uberu požadovali vyriešiť okamžité vypnutie jeho aplikácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.