Alexandrovovci sú pripravení reprezentovať na Eurovízii 2017

Ilustračné foto. Foto: TASR / Oliver Ondráš

Moskva 17. mája (TASR) - Ruský armádny umelecký spevácky zbor Alexandrovovci je pripravený reprezentovať svoju vlasť na ďalšom ročníku pesničkovej súťaže Eurovízia, ak dostane takúto ponuku. Pre miestne médiá to v pondelok vyhlásil umelecký riaditeľ tohto telesa Gennadij Sačeňuk, ktorého dnes citovala agentúra TASS.

"Máme skúsenosť s účasťou (na súťaži Eurovízia), nie však ako priami účinkujúci. Keď Moskva pred niekoľkými rokmi hostila Eurovíziu, predstavili sme sa tam s krátkym sólovým programom. Keby sme dostali ešte jednu šancu objaviť sa na ďalšej súťaži Eurovízia, uvítame ju," povedal Sačeňuk.

Šéf zboru dodal, že Alexandrovovci by mohli účinkovať ako jednotliví sólisti alebo ako celok. "Eurovízia má obmedzenia, čo sa týka počtu účastníkov, ale sme pripravení zvážiť akýkoľvek formát účinkovania," podotkol.

Tohtoročná Eurovízia sa uskutočnila vo švédskej metropole Štokholm. Súťaž vyhrala ukrajinská speváčka Džamala s politicky podfarbenou piesňou "1944".

Pieseň hovorí o krymských Tatároch, ktorí boli deportovaní sovietskym režimom počas druhej svetovej vojny - pre svoju tematiku je preto vnímaná kontroverzne.

Alexandrovovci - čiže Alexandrovov súbor piesní a tancov - sú umeleckým speváckym a tanečným telesom ruskej armády. Založil ho v druhej polovici 20. rokov minulého storočia mladý profesor hudby na Moskovskom konzervatóriu Alexandr Vasiľjevič Alexandrov, neskorší národný umelec ZSSR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.