Kohlová sa prebojovala do finále K1 na 500 m

Na archívnej sú snímke slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike vľavo Ivana Kmeťová a vpravo Martina Kohlová. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: TASR

Duisburg 18. mája (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová sa na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii v Duisburgu prebojovala priamo do finále K1 na 500 m. Zverenka trénera Filipa Petrlu finišovala v druhej rozjazde druhá tesne za Rumunkou Irinou Lauričovou. Popoludní sa v nemeckom stredisku predstaví v rozjazdách na 200 m trati.

Športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filip Petrla bol po stredajších rozjazdách spokojný. "Sú to zatiaľ iba čiastkové úspechy a nechceme ich preceňovať, no Maťa Kohlová i Maťo Rusnák dosiahli sľubné časy. V K1 na 500 m to bude tuhý boj, veď miestenku do Ria v tejto disciplíne ešte nemá ani domáce Nemecko. Pre Zaťka s Beňom to bol prvý ostrý štart v sezóne. Verím, že aj im sa podarí postúpiť do finále," povedal pre TASR Petrla.

Matej Rusnák postúpil suverénne do finále C1 na 1000 m. Člen Dukly Trenčín vyhral úvodnú rozjazdu pred Srbom Strahinjom Mladežičom. V singlových disciplínach sa na 0H 2016 v Rio de Janeiro kvalifikujú dve najlepšie lode z Duisburgu, v debloch iba víťazná posádka. Slovensko získalo vlani na MS v Miláne päť olympijských miesteniek a v Brazílii s určitosťou obsadí disciplíny K1, K2 a K4 mužov na 1000 m.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.