O ROK: India sa stane druhým najväčším trhom smartfónov, predbehne USA

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Naí Dillí 18. mája (TASR) - Indický trh smartfónov patrí medzi najrýchlejšie rozvíjajúce sa trhy sveta. Podľa štúdie Morgan Stanley by už v roku 2017 mohol prekonať USA a stať sa druhým najväčším trhom smartfónov na svete. Informovala o tom agentúra DPA.

Najväčší, až štvrtinový podiel, na tomto raste má segment lacných telefónov. Väčšina zo zhruba 100 miliónov predaných smartfónov vlani stála konečných odberateľov menej než 100 eur za kus.

India zároveň patrí ku krajinám s veľmi prísnymi pravidlami. Úrady uprednostňujú firmy, ktoré telefóny vyrábajú v Indii. Minimálne 30 % predávaných produktov alebo ich komponentov sa musí vyrábať v Indii, i keď aj tu platí, že dobré kontakty s vládou uľahčujú získanie výnimky.

Na dovážané prístroje platí paušálne clo 12 %. Použité alebo renovované telefóny sa podľa zákona vôbec nesmú predávať, žiadny z komponentov ľubovoľného elektronického zariadenia nesmie mať za sebou viac než 20 % životného cyklu. Akúkoľvek výnimku musí schváliť priamo vláda. Prísne pravidlá sa týkajú aj priameho predaja mobilov vo vlastných obchodoch bez sprostredkovateľského malopredajcu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.