Nyquist: Mali sme ťažký začiatok zápasu

Švédsky hráč Gustav Nyquist (vpravo) s pukom v zápase A-skupiny MS v hokeji Švédsko - Kazachstan v Moskve 11. mája 2016. FOTO TASR/AP Foto: TASR AP

Moskva 18. mája (TASR) - Hokejisti Ruska pokračujú vo víťaznej jazde domácim šampionátom, nad Švédskom triumfovali v záverečnom zápase A-skupiny 4:1 a potvrdili, že na "tri korunky" to vedia.

Ruská zborná sa po úvodnom zaváhaní s Českom rozbehla k šiestim víťazstvám v rade a zastaviť ich nedokázali ani Švédi, ktorí tak čakajú na výhru proti tomuto súperovi na MS už dlhých dvanásť rokov (7 zápasov). Severania síce vstúpili do stretnutia aktívnejšie, ale góly strieľali takmer iba domáci hráči. Päť minút pred koncom prvej tretiny otvoril po brilantnej nahrávke skóre zápasu Jevgenij Dadonov. Na druhý zásah čakali diváci len tri minúty, z prečíslenia troch na jedného dal piaty gól na šampionáte Artemij Panarin. "Začali sme dobre, puk sme si posúvali a vytvárali sme si viacero šancí," povedal s 12 bodmi druhý najproduktívnejší hráč turnaja po základných skupinách.

Ďalšie zásahy prišli v druhej tretine, najskôr zo skrumáže vyťažil v 22. minúte kapitán Pavel Dacjuk, o osem minút neskôr využil zaváhanie v obrane Roman Ľubimov, ktorému prichystal gól ako na zlatom podnose Sergej Mozjakin. "Bolo to pohodlné, nakoplo nás to. Budem sa aj naďalej snažiť hrať takýto hokej," citovala oficiálna stránka šampionátu Alexeja Jemelina.

Švédom sa podarilo v záverečnej tretine iba skorigovať, v presilovke rozvlnil ruskú sieť Mattias Ekholm. Oba tímy čaká už vo štvrtok o 19.15 SELČ štvrťfinále, Švédsko sa sťahuje do Petrohradu na súboj s Kanadou a rozbehnutých Rusov sa budú snažiť zastaviť hokejisti Nemecka.

"Mali sme ťažký začiatok zápasu, išli do nás plnou silou. Ustáli sme to, ale potom sme im dali veľa šancí a v závere tretiny to využili. Náš brankár podal skvelý výkon. Bez neho by sme prehrávali po dvoch tretinách oveľa vyšším rozdielom," povedal vo flešrozhovore po súboji Gustav Nyquist. Podľa neho sa výkon Švédov zlepšil v tretej tretine: "Tam sme už mali navrch my a môžeme si dobré veci preniesť do štvrťfinále. Kanada bude pre nás veľká výzva, majú mnoho skvelých hráčov. Tešíme sa na nich. Skupiny skončili, teraz to bude naozaj zábava."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR