Záujem o byty v Žiari nad Hronom stúpol, kupujú najmä mladí

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Žiar nad Hronom 19. mája (TASR) - Výhodnejšie podmienky pre poskytovanie úverov na kúpu nehnuteľností sa v posledných mesiacoch prejavili aj na záujme o byty v Žiari nad Hronom. Realitný maklér spoločnosti Halo reality Žiar nad Hronom Stanislav Sedliak konštatoval, že záujem stúpol najmä u mladých ľudí.

"Opatrenia, ktoré urobili banky, že vychádzajú viac v ústrety svojim klientom, čo sa týka úverov, sa odzrkadlili na zvýšenom záujme o kúpu nehnuteľností aj v našom regióne," poznamenal v tejto súvislosti. Najväčší záujem je o dvojizbové byty, pričom podľa Sedliaka nie je veľký rozdiel v tom, či sú prerobené alebo v pôvodnom stave. V konečnom dôsledku má na to vplyv aj skutočnosť, aký vysoký úver môže banka klientovi poskytnúť.

Aktuálne ceny jednoizbových bytov v Žiari nad Hronom sa v súčasnosti pohybujú na úrovni od 19.000 do 29.000 eur. Dvojizbový byt sa dá kúpiť za 20.000 ale aj 45.000 eur. Ceny ovplyvňuje predovšetkým poloha, ale aj stav nehnuteľnosti. Ceny trojizbovýh bytov sa pohybujú od približne 35.000 do 50.000 eur.

Nehnuteľnosti predáva táto spoločnosť v regióne Žiaru nad Hronom, ale aj Zvolena, kde je podľa Sedliaka záujem aj o developérske projekty v obciach na trase medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Nie sú však výnimkou prípady, kedy sa rodiny s malými deťmi po rokoch opäť z týchto lokalít vracajú do miest. Dôvodom je často chýbajúca alebo nedostatočná infraštruktúra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.