Teroristi by údajne mohli zaútočiť počas šampionátu vo Francúzsku

Na archívnej snímke policajti hliadkujú pred štadiónom Stade de France. Foto: TASR/AP

Berlín 19. mája (TASR) - Majstrovstvá Európy vo futbale 2016, ktoré sa v lete uskutočnia vo Francúzsku, by sa mohli stať cieľom teroristických útokov. Vyplýva to zo správy Spolkového kriminálneho úradu (BKA), ktorú zverejnil denník Bild.

Cieľom teroristických útokov by mohol byť otvárací zápas šampionátu medzi Francúzskom a Rumunskom, ktorý sa bude hrať 10. júna, ako aj finále turnaja na štadióne Stade de France, uvádza sa v správe BKA.

Najväčšie nebezpečenstvo podľa BKA hrozí "symbolickým a tzv. mäkkým cieľom s veľkou mediálnou pozornosťou a zároveň veľkým počtom potenciálnych obetí. Terčom útokov by sa mohli stať aj hráči tímov z takzvaných "križiackych štátov", ako ich zvyknú nazývať islamisti.

"Francúzsko neprestáva byť v hľadáčiku islamistických páchateľov v neposlednom rade aj pre svoju koloniálnu minulosť v severnej Afrike, vojenskú prítomnosť v Mali a účasť v koalícii bojujúcej proti takzvanému Islamskému štátu v Iraku a Sýrii," uvádza sa ďalej v správe BKA.

Európska futbalová únia (UEFA) má pred záverečným turnajom ME v pláne najať najmenej 10.000 pracovníkov súkromných bezpečnostných služieb a počas jednotlivých zápasov mať k dispozícii približne 900 príslušníkov bezpečnostných služieb pre každý z desiatich štadiónov, na ktorých sa turnaj bude hrať.

V súvislosti s teroristickými útokmi, pri ktorých 13. novembra zahynulo v Paríži 130 ľudí, platí vo Francúzsku výnimočný stav.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.