Holandsko vyhostilo ďalších 30 albánskych žiadateľov o azyl

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Tirana 21. mája (TASR) - Holandsko vypovedalo z krajiny vyše 30 albánskych žiadateľov o azyl. Informovalo o tom dnes holandské veľvyslanectvo v Tirane. Podľa tlačovej agentúry AP uviedla, že Holandsko už vyhostilo 500 z 1650 Albáncov, ktorí požiadali v krajine o azyl za uplynulých deväť mesiacov.

Mnohí z týchto žiadateľov o azyl prišli do Holandska z ďalších členských krajín Európskej únie "cez kanály pašerákov ľudí a prevádzačov v západnej Európe", konštatovala ambasáda. A zdôraznila, že nemajú šancu získať v Holandsku azyl.

Albánci môžu od roku 2010 cestovať v rámci EÚ bez víz.

Približne 66.000 Albáncov požiadalo vlani v krajinách EÚ o azyl v nádeji, že tak získajú vyšší životný štandard a prácu. Väčšina z nich podala žiadosť v Nemecku, ktoré už tiež vyhostilo niekoľko tisíc Albáncov.

Berlín - Polícia v severonemeckom prístavnom meste Cuxhaven zabránila v uplynulých mesiacoch desiatkam migrantov odcestovať načierno na nákladných lodiach do Británie.

Denník Cuxhavener Nachrichten dnes uviedol, že nemecká pohraničná polícia sleduje tento fenomén od jesene. Citoval hovorcu polície Holgera Jureczka, ktorý povedal, že mladí muži, prevažne z Albánska a Kosova, sa opakovane pokúšali preliezť cez bezpečnostné oplotenie a dostať do kamiónov nakladaných na nákladné lode.

V pondelok vrátila Británia do Cuxhavenu troch Albáncov, ktorí pricestovali do Anglicka načierno.

Polícia a prevádzkovatelia prístavu posilnili bezpečnostné opatrenia a veria, že väčšinu ilegálnych migrantov zadržia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.