Európski veritelia pripravujú uvoľnenie 11 mld. eur z úveru pre Grécko

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Brusel 23. mája (TASR) - Európski veritelia pripravujú uvoľnenie 11 miliárd eur z tretieho záchranného programu pre Grécko hneď, ako ich zástupcovia úspešne dokončia prvú revíziu plnenia úverových podmienok. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Grécky parlament v nedeľu (22.5.) večer schválil nový balík reforiem a úsporných opatrení, aby tak Aténam otvoril cestu k peniazom v záchrannom balíku.

Veritelia zadlženej krajiny, vrátane zástupcov Medzinárodného menového fondu (MMF), sa medzitým pokúšajú dokončiť vyhodnotenie prvej revízie plnenia úverových podmienok. To je totiž kľúčové pre uvoľnenie financií z tretieho záchranného balíka, a tiež pre začatie rokovaní o zmiernení gréckeho dlhu.

Peniaze z najbližšej splátky použijú Atény na vyrovnanie svojich pohľadávok, napríklad splátky z úveru od MMF, či dlhopisov v hodnote 2,3 miliardy eur, ktorým v júli vyprší platnosť a nakúpila ich Európska centrálna banka, aby Grécku pomohla zmierniť tlak trhov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.