V Británii zadržali českého občana, v kamióne prevážal 28 Afričanov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Portsmouth 24. mája (TASR) - Britská polícia zadržala 61-ročného občana ČR, v ktorého nákladnom aute objavila 28 migrantov pôvodom z Afriky. S odvolaním sa na britskú vysielaciu spoločnosť BBC o tom dnes informovali viaceré české médiá.

Občan ČR prevážal do Británie desiatich Sudáncov, siedmich Etiópčanov a 11 Eritrejčanov. Britská polícia ich v nákladnom priestore auta objavila pri náhodnej kontrole uplynulú nedeľu neďaleko prístavného mesta Portsmouth.

Denník The Telegraph spresnil, že kamión s migrantmi prišiel z Francúzska do Británie na trajekte. Polícia ho kontrolovala približne osem kilometrov od prístavu v Portsmouthe.

Zadržaný český vodič je podozrivý z napomáhania migrantom pri nelegálnom vstupe do Spojeného kráľovstva. Až do augusta bol prepustený na kauciu.

Britské ministerstvo vnútra informovalo, že jeden z prepravovaných migrantov potreboval lekársku pomoc a v súčasnosti je hospitalizovaný. Ďalšieho, neplnoletého migranta odovzdali sociálnym úradom.

Podľa českého servera iDNES.cz uvedenej skupine ilegálnych migrantov hrozí deportácia z Britských ostrovov. Britské médiá uviedli, že tento prípad poukazuje na zväčšujúci sa problém pašovania ľudí.

Počty nelegálnych migrantov, ktorí sa dostávajú do Británie na trajektoch, sa od roku 2013 zdvojnásobili. Zadržaná skupina je v Británii jednou z najväčších, aké odhalili za posledné mesiace.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.