Informácie o Bojniciach sú dostupné aj cez mobilnú aplikáciu

Ilustračná snímka Bojnického zámku. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 24. mája (TASR) - Informácie o aktuálnych podujatiach, oznamy radnice, ale i ďalšie správy z oficiálnej webovej stránky Bojníc si môže verejnosť pozrieť už aj cez mobilnú aplikáciu. V týchto dňoch ju sprístupnila pre obyvateľov i návštevníkov samospráva mesta, informoval dnes TASR prednosta Mestského úradu v Bojniciach Daniel Palacka.

"Dôležité oznamy a upozornenia môžu používatelia aplikácie vedieť ihneď po zverejnení, nastavená notifikácia ich totiž upozorní na aktuálne informácie bez nutnosti ísť na webovú stránku mesta. V offline režime, keď nemajú k dispozícii internetové pripojenie, si zase môžu po uložení prezrieť úradné hodiny mestského úradu a kontakty," uviedol ďalej Palacka.

Mobilná aplikácia podľa neho okrem prehľadu podujatí a oznamov radnice sprístupňuje aj údaje o meste, jeho históriu alebo fotogalériu, jej používatelia tak môžu tieto informácie pohodlne zdieľať s priateľmi ako atraktívnu pozvánku pre návštevu Bojníc. "Jej súčasťou je aj prehľadná mapa ulíc so zobrazením úradov, inštitúcií, škôl a športovísk," doplnil.

Aplikáciu pod názvom "Virtualne", ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS a Android, pripravil spoločne s mestom prevádzkovateľ jeho webovej stránky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.