V bratislavskom Novom Meste pribudne 200 košov na cigaretové ohorky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 26. mája (TASR) - V bratislavskom Novom Meste pribudne 200 špeciálnych košov na cigaretové ohorky. K tomuto kroku sa miestna samospráva rozhodla pristúpiť po tom, keď síce za posledné roky zvýšila počet bežných odpadkových košov o polovicu, avšak problémy s ohorkami z cigariet pretrvávajú aj naďalej. Práve ohorky totiž patria k najčastejším odpadkom na verejných priestranstvách. TASR o tom dnes informoval hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

Prvých 20 špeciálnych košov v tvare cigarety už mestská časť začala osádzať v predtým vybraných lokalitách. O umiestnení ďalších však môžu rozhodovať aj samotní obyvatelia Nového Mesta. Svoje návrhy môžu zatelefonovať na telefónne číslo Linky čistoty 0915/906 648 alebo poslať e-mailom na adresu zp.timkova@banm.sk. Samospráva verí, že aj vďaka tejto názornej pomôcke výrazne ubudne tých, ktorí odhodia cigaretový ohorok na zem.

O čistotu verejných priestranstiev sa v mestskej časti stará EKO podnik VPS. "Ľudia často hádžu ohorky mimo košov na to určených, z trávnikov a okolia lavičiek pri detských ihriskách robia popolníky. Mestská časť má s čistením nemalé výdavky. Ak sa nezmení myslenie ľudí, musí prísnejšie trestať takéto znečisťovanie verejného priestoru mestská polícia," myslí si riaditeľ podniku Robert Molnár. Za odhodenie cigaretového ohorka na ulici môže udeliť polícia blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.