Ceny ropy na záver týždňa mierne klesli

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 28. mája (TASR) - Ceny ropy zaznamenali na záver tohto týždňa mierny pokles, už druhý deň po sebe. Na jednej strane niektorí investori v reakcii na predchádzajúci rast na približne 7-mesačné maximum začali vyberať zisky a ďalší sa začali obávať, že ceny okolo 50 USD za barel (159 litrov) povedú k novému rastu produkcie. Informovala o tom agentúra Reuters.

Pod pokles cien ropy sa čiastočne podpísal aj rast hodnoty dolára. Kurz americkej meny podporili najmä vyhlásenia šéfky americkej centrálnej banky Fed Janet Yellenovej, podľa ktorej by zvýšenie úrokových sadzieb v USA v najbližších mesiacoch bolo vhodné.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júli klesla na záver piatkového (27.5.) obchodovania o 27 centov a uzatvorila na úrovni 49,32 USD (44,16 eura) za barel. Deň predtým vzrástla na 50,51 USD/barel, čo bola najvyššia hodnota od začiatku novembra.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s júlovým kontraktom zaznamenala pokles o 15 centov na 49,33 USD/barel. Vo štvrtok vzrástla na 50,21 USD/barel, najvyššiu hodnotu od októbra minulého roka.

Za celý týždeň však cena Brentu aj WTI zaznamenala rast. V prípade Brentu sa zvýšila o 1 % a v prípade WTI o 3 %.

(1 EUR = 1,1168 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.