Weissa st. nemrzelo, že nehral proti synovi: Jano to urobil rozumne

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák (vľavo) a tréner gruzínskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. v rozhovore pred prípravným futbalovým zápasom medzi Slovenskom a Gruzínskom pred ME vo Francúzsku, 27. mája 2016 v rakúskom Welse. Foto: TASR - Michal Svítok

Wels 28. mája (TASR) - Očakávaná konfrontácia otca so synom sa nekonala, o čom rozhodol tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák. V rakúskom Welse tréner Gruzínska Vladimír Weiss starší nemusel čeliť synovi Vladimírovi Weissovi mladšiemu, ktorého Kozák šetril na atraktívny súboj s nemeckými majstrami sveta v nedeľu v Augsburgu. "Jano (tréner Kozák-pozn.) je rozumný človek a urobil dobre," vyjadril sa po výhre SR 3:1 muž, ktorý Slovensko dotiahol k historickému osemfinále na MS 2010 v JAR.

Tréner bývalej republiky ZSSR bol po zápase smutný z prehry, triezvo ju rozanalyzoval a uznal, že aj slovenský B-tím bol v tomto štádiu prípravy jeho zverencov nad ich sily. "Chýbali nám štyria kľúčoví hráči, ale to nie je výhovorka. Kapitán Kankava mal problémy s bolesťami hlavy a hodinu pred zápasom som musel meniť zostavu. Slováci boli ale lepší aj s B-tímom, futbalovejší a najmä kondične lepšie pripravení, čo je najdôležitejšie v dnešnom futbale. My máme talentovaných hráčov, ktorí pri dobrej organizácii a dobrej fyzickej kondícii môžu bojovať o dobré výsledky," hodnotil bývalý kouč Artmedie Petržalka či Saturnu Moskva.

Na otázku či ho nemrzelo, že zo vzájomného súboja so synom napokon zišlo, Weiss st. odpovedal: "Nemrzelo. Jano je rozumný človek a vie, že hrať proti svojmu otcovi alebo synovi je ťažké. Ja som takisto nechcel hrať proti synovi, aj keď rád som ho videl. Jano to urobil rozumne. Pred zápasom sme sa bavili o živote o futbale, máme veľa spoločného, aj niektoré vlastnosti. On má tiež nejaké problémy so zranenými hráčmi, tak ako ja, aj keď ja ich mám asi viac."

Na EURO vo Francúzsku Weiss st. nebude chýbať a Slovákom bude držať palce: "Slovensku prajem úspešný vstup proti Walesu na šampionáte, budem im fandiť, budem tam sledovať našich súperov v kvalifikácii."

Pre Kozáka bola konfrontácia s bývalým trénerom národného tímu normálna. "S Vladom som asi polhodinku pred zápasom hovoril. My máme korektné vzťahy. V danej chvíli on potreboval viac úspešný výsledok," uviedol v mixzóne kouč nováčika na finálovom turnaji.

Pred Slovenskom je už v nedeľu ďalší očakávaný duel na pôde favorita ME, šesťdesiatdvaročný kouč SR sa naň nesmierne teší: "Hrať s majstrami sveta nie je dennodenná udalosť ani pre hráčov, ani pre mňa, ani pre slovenských fanúšikov. Tí budú mať šancu vidieť slovenských reprezentantov v takejto konfrontácii. Ja sa na ňu veľmi teším. Už pred týmto zápasom som rozmýšľal ako proti Nemecku. Hrať budú ďalší, tiež v dlhšom časovom úseku, aby sme videli ako sú na tom."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.