Veci vyššej hodnoty by si vodiči nemali nechávať ani v kufri auta

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 30. mája (TASR) – Polícia upozorňuje vodičov, aby si nenechávali veci vyššej hodnoty vo svojich vozidlách a už vôbec nie vystavené očiam náhodných okoloidúcich. Auto totiž nie je výklad, a takéto situácie sú veľkým lákadlom pre zlodejov.

Odcudzený pár okuliarov v hodnote 230 eur a navigácia, o ktoré prišiel 30-ročný vodič Volkswagenu Passat či ukradnuté veci osobnej potreby 26-ročnej vodičky Škody Octavia. Aj to sú prípady vlámania do vozidiel, ktoré polícia riešila v posledných dňoch.

"Vodičom odporúčame, aby aj pri krátkodobom opustení vozidla si nenechávali v jeho interiéri navigácie, doklady, peniaze, telefóny, tašky alebo oblečenie. Tieto veci nie je vhodné ani ukladať do kufra, treba ich radšej nosiť pri sebe. Keď sa ľudia sústredia na ukladanie vecí do úložných priestorov, nevšímajú si, kto ich pozoruje a keď odídu od auta, zlodej presne vie, čo sa vo vozidle nachádza," upozorňuje bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Šoféri by podľa nej mali uprednostňovať parkovanie na strážených a osvetlených parkoviskách. "Keď vodič opúšťa zaparkované auto, je vhodné, aby mechanicky skontroloval, či je zamknuté a nespoliehal sa len diaľkové ovládanie a centrálne uzamykanie," dopĺňa.

V prípade, že vodič po návrate k vozidlu zistí, že niekto do neho násilím vnikol, je podľa polície dôležité do vozidla nenastupovať a ničoho sa nedotýkať, odcudzené veci teda zisťovať len pohľadom. "Mohlo by dôjsť k zničeniu stôp," uzatvára Kurucová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.