Deň detí medzi srdiečkami

Deň detí medzi srdiečkami Foto: sanofi-aventis Pharma Slovakia, s.r.o.

Bratislava 3. júna (OTS) - Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC), pracovisku Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, (NÚSCH) a. s. na Kramároch v Bratislave stretlo po roku znovu veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením, pomôcť a spríjemniť pobyt chorým detičkám na nemocničnom lôžku. Tak, ako po minulé roky, pripravila Nadácia Detského kardiocentra, Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH, a. s.) v spolupráci so spoločnosťou Sanofi pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy.

Medzi detičky a ich rodičov aj tento rok zavítali aj herečka Monika Hilmerová a choreograf Jaro Bekr. Na deti čakalo prekvapenie aj v podobe bábkového divadielka, hračiek, sladkostí a milého slova.
Spoločnosť Sanofi podporuje Detské kardiocentrum prostredníctvom Nadácie už niekoľko rokov. Preto ju vnímame ako stabilného partnera, ktorý pozná prostredie aj podmienky kardiocentra. Medicínske prístroje financované vďaka tejto finančnej podpore, tvoria radu nenahraditeľných pomocníkov pri diagnostikovaní a liečbe malých kardiologických pacientov, ktoré vedia oceniť predovšetkým lekári a sestričky DKC a následne aj rodičia detí. Naša vďaka je preto úprimná a obrovská.“, uviedla PhDr. Mária Kadlečíková.

Je pre nás cťou a veľmi nás teší, že môžeme aj takýmto spôsobom pravidelne podporovať činnosť Detského kardiocentra a prispievať tak k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť a poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a celému personálu Detského kardiocentra za ich obetavú a záslužnú prácu. Rada by som v mene spoločnosti Sanofi poďakovala organizátorom za možnosť spolupodieľať sa na tomto podujatí. Malým pacientom želám skoré uzdravenie a úsmev na ich tváričkách,“ uviedla Ing. Beáta Kujanová.

Nesmierne ma teší, a nie je to len fráza, že so spoločnosťou Sanofi máme dlhodobú spoluprácu, ktorá pomáha našim malým pacientom nielen po psychickej stránke, ale aj po stránke skvalitnenia zdravotnej starostlivosti. Popoludnie plné zábavy detičky poteší, lebo pre nich je to veľmi pozitívne rozptýlenie, počas ktorého aspoň na chvíľu zabudnú na liečbu a pobyt v nemocnici. Osobitne ďakujem personálu nášho pracoviska a malým pacientom želám rýchle zotavenie sa,“ uviedla spoluorganizátorka podujatia a hovorkyňa NÚSCH, a. s. Bc. Dobroslava Krajačičová.

Ďakujeme preto všetkým, ktorí túto dobrú vec každý rok podporujú a vyjadrujú tak lásku a porozumenie našim malým pacientom a celému zdravotníckemu personálu!

Zo srdca všetkým ďakujeme!

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.