D.Čahojová má podozrenie,že Dunajskú promenádu opravujú bez povolení

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 6. júna (TASR) – Dunajskú promenádu v Bratislave, od River Parku po Most Lafranconi, od marca tohto roka opravujú. Starostka bratislavskej Karlovej Vsi a mestská poslankyňa Dana Čahojová má však na základe informácií, ktoré si vyžiadali občianski aktivisti, podozrenie, že investor Henbury Development nedisponuje potrebnými povoleniami. "Znamená to, že sa jedná vysoko pravdepodobne o čiernu stavbu," upozornila starostka. Stavebník sa však bráni a tvrdí, že má splnené všetky povinnosti.

O tom, či je potrebné územné rozhodnutie, stavebné povolenie, alebo či stačí ohláška, rozhoduje podľa Čahojovej kompetentný stavebný úrad.

Spoločnosť Henbury Development pre TASR uviedla, že koná podľa príslušných právnych ustanovení a má v zmysle stavebného zákona splnené všetky svoje povinnosti na to, aby na promenáde vykonávala revitalizáciu. Investor na promenáde realizuje napríklad vyčistenie múrika, opravu chodníkov, výmenu verejného osvetlenia či ošetrenie zelene.

Hovorkyňa bratislavského Starého Mesta Nora Gubková pre TASR uviedla, že Henbury Development ohlásila listom zo dňa 21. marca stavebné úpravy a udržiavacie práce, ktoré sa týkali opravy promenády na Dvořákovom nábreží. "Stavebný úrad na základe predložených podkladov a rozsahu ohlásených prác oznámil stavebníkovi podľa stavebného zákona, že proti uskutočneniu ohlásených stavebných úprav a udržiavacích prác nemá námietky," spresnila Gubková.

Bratislavčania by sa novej Dunajskej promenády mohli dočkať už v lete. V rámci revitalizácie sa majú obnoviť plochy, vysadiť zeleň, vybudovať verejné osvetlenie a umiestniť lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle či pitné fontány. Súčasťou obnovy už bolo aj bezpečnostné orezanie koruny asi 100 stromov.

Začiatkom júna sa podľa informácií hlavného mesta stretli zástupcovia cyklozdružení, magistrátu, mestskej časti, investora promenády, ministerstva dopravy, mestskej dopravnej komisie a polície, aby sa dohodli o bezpečnom využívaní promenády ako územia vhodného pre cyklistov aj chodcov.

"Na stretnutí padli viaceré návrhy, ktoré v súčasnosti preverujeme. V najbližších dňoch preto zvoláme ďalšie stretnutie, aby sme našli riešenie, ktoré bude bezpečné a bude vyhovovať chodcom aj cyklistom," uviedla pre TASR hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal tvrdí, že cyklotrasu na Dunajskej promenáde nikto nejde rušiť, pretože cyklisti sem jednoznačne patria. "Otázkou zostáva len to, ako ju vyznačiť. Chceme sa totiž vyhnúť kolíziám, a preto hľadáme najlepšie riešenie," skonštatoval.

Mesto sa na revitalizácii promenády dohodlo so spoločnosťou Henbury Development po tom, čo jej vlani v decembri predalo budovy Parku kultúry a oddychu (PKO) len za symbolické jedno euro.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.