Vo fakultnej nemocnici v Žiline otvorili obnovené oddelenie

FNsP v Žiline Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina 8. júna (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline otvorili po viac ako desiatich rokoch fyziatricko-rehabilitačné lôžkové oddelenie. Cieľom je podľa hovorkyne nemocnice Viery Jurčiovej zabezpečiť lepšiu a kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov po operáciách pohybového aparátu či neurochirurgických operáciách a po úrazoch, ktoré si vyžadujú ďalšiu rehabilitáciu.

"Prax ukázala, že aj ostatné oddelenia, ktoré sa zrušili, budeme musieť vytvoriť naspäť, lebo je to potreba pre pacientov tohto regiónu. Budeme sa snažiť obnoviť oddelenia, ktoré boli zrušené, ako kožné, infekčné, geriatriu," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Fyziatricko-rehabilitačné lôžkové oddelenie sa nachádza v priestoroch očného pavilónu na druhom poschodí a disponuje 14 lôžkami. Prešlo komplexnou vnútornou rekonštrukciou – od úpravy stropov až po renováciu a vybudovanie sociálnych zariadení, bezbariérového WC či výmenu podláh. "Pre pacientov máme vypracovaný celodenný režim. Jeho súčasťou je i cvičenie v telocvični dvakrát do dňa," doplnila lekárka oddelenia Nina Ľorková.

Pri liečbe uplatňujú lekári a zdravotné sestry metódy komplexnej fyziatricko-rehabilitačnej starostlivosti, napríklad dýchaciu a cievnu gymnastiku, reflexné techniky či liečebnú telesnú výchovu, dodala hovorkyňa žilinskej nemocnice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.