Bojnický zámok sa tradične zmení na Rozprávkový zámok

Festival na Bojnickom zámku. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 9. júna (TASR) - Už v poradí 20. ročník podujatia Rozprávkový zámok pripravilo pre svojich návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice. Ten bude tento rok zasvätený princom a princeznám, hrdinom, ktorých morálne zásady a životné múdrosti by mali byť inšpiráciou deťom i dospelým.

"V rámci podujatia s podtitulom Rozprávkový bál princezien pozveme deti a ich rodičov do čarovného sveta chrabrých princov a vznešených princezien. Pozornosť upriamime na slušnosť, spolupatričnosť, silu priateľstva a dobrých skutkov," uviedla kultúrno-propagačná manažérka SNM-Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Cieľom jubilejného ročníka podujatia je predstaviť morálne hodnoty, cnosti a charakterové vlastnosti, ktoré boli odjakživa spojené s rozprávkovými princmi a princeznami, a to prostredníctvom štyroch príbehov. "Hrdinovia rozprávkových príbehov spoločne s detskými návštevníkmi vykročia po ceste udatných a vznešených činov. Popoluška očarí princa svojou skromnosťou, odvážny princ zobudí zo storočného spánku Šípkovú Ruženku, čary zlej macochy premôže dobré srdce Snehulienky a Kráska vďaka láskavosti a porozumeniu vylieči z kliatby princa uväzneného v tele zvieraťa," priblížila Gordíková.

Štvoricu rozprávkových príbehov si návštevníci Bojnického zámku budú môcť pozrieť v termínoch od 15. do 19. júna a od 22. do 26. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.