Väčšina Grékov očakáva, že v tomto roku nebude môcť zaplatiť dane

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Atény 8. júna (TASR) - Takmer 70 % Grékov očakáva, že v tomto roku nebudú schopní zaplatiť dane a odvody a 80 % je presvedčených, že nové úsporné opatrenia a reforma dôchodkového systému uvrhnú krajinu do recesie. S odvolaním sa na štúdiu gréckej Priemyselnej a obchodnej komory o tom informovala agentúra DPA.

Na prieskume sa v rámci tzv. hospodárskeho barometra zúčastnilo 1000 ľudí z celého Grécka. Len 6 % prejavilo dôveru k reformnej politike vlády a 7 % verí, že nové úsporné opatrenia prinesú do štátnej pokladnice očakávané sumy. Naproti tomu až 78 % respondentov očakáva, že vláda siahne aj po ďalších opatreniach, aby splnila rozpočtové ciele.

Grécky parlament v posledných týždňoch schvaľoval zvyšovanie rôznych druhov daní a dôchodkovú reformu. Opatrenia majú štátnej pokladnici priniesť 5,4 miliardy eur a sú podmienkou pre ďalšie záchranné balíky od medzinárodných veriteľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.