V Liptovskom Mikuláši budú tematické prehliadkové trasy mestom

Na ilustračnej snímke kompletne zrekonštruovaná budova novootvoreného Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši Foto: TASR - Andrej Galica

Liptovský Mikuláš 9. júna (TASR) - Špeciálnu tematickú prehliadkovú trasu mestom si pri príležitosti 730. výročia prvej písomnej zmienky o Liptovskom Mikuláši pre návštevníkov pripravilo tunajšie informačné centrum. Prvú bezplatnú sprievodcovskú službu môžu návštevníci využiť 10. júna o 16.00 h so začiatkom spred budovy centra.

"Záujemcovia sa dozvedia, kde sa ukrýva 730 rokov stará listina, v ktorej je prvá zmienka o budúcom meste, ktorému slávnemu rodu patril Svätý Mikuláš do polovice 19. storočia a tiež čo majú s Mikulášom spoločné najväčšie osobnosti štúrovskej generácie," priblížila riaditeľka Informačného centra Liptovský Mikuláš Jana Piatková. Na otázky turistov odpovie sprievodkyňa so zeleným dáždnikom.

Prehliadka je nový produkt z ponuky tematických trás mestom. "Ide o jednu z množstva aktivít, ktorou si chceme pripomenúť 730. výročie prvej písomnej zmienky o Liptovskom Mikuláši. Naše mesto je atraktívne pre návštevníkov a turistov a máme im čo ponúknuť. Aj prehliadkami im chceme spríjemniť pobyt v Mikuláši a podporiť tak rozvoj cestovného ruchu," podotkol primátor Ján Blcháč.

Sprievodcovský okruh venovaný 730. výročiu Liptovského Mikuláša je pripravený aj 21. júna. Každý piatok počas júla a augusta tiež môžu záujemcovia využiť možnosť bezplatných prehliadok na tému Prvenstvá mikulášskeho turizmu. Sprievodcovia podávajú výklad v slovenčine a angličtine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.