Prieskum Independentu: Stúpenci brexitu majú 10-percentný náskok

Referendum o zotrvaní alebo vystúpení Veľkej Británie z EÚ sa uskutoční 23. júna. Foto: TASR/AP

Londýn 11. júna (TASR) - Prívrženci vystúpenia Británie z EÚ majú momentálne až 10-percentný náskok pred táborom zasadzujúcim sa za jej zotrvanie v únii. Vyplýva to z výsledkov exkluzívneho prieskumu verejnej mienky inštitútu ORB, ktorý si objednal denník The Independent.

Prieskum realizoval ORB na vzorke 2000 Britov. Až 55 percent z respondentov vyjadrilo názor, že Británia by mala z EÚ vystúpiť, a len 45 percent sa vyjadrilo za pokračovanie členstva.

Ide o doposiaľ najvýraznejší náskok stúpencov tzv. brexitu za uplynulý rok, v ktorom ORB takéto ankety realizovala, pričom na ich počiatku s obdobným náskokom viedol práve opačný tábor.

Až 78 percent spomedzi opýtaných, ktorí sa v najnovšom prieskume vyjadrili za brexit, zároveň uviedlo, že takto bude celkom určite hlasovať v nadchádzajúcom referende. Rovnakú istotu (číslo desať na stupnici od nula do desať) ohľadne svojej voľby prejavilo tiež 66 percent spomedzi prívržencov zotrvania v únii.

Referendum o zotrvaní alebo vystúpení Veľkej Británie z EÚ sa uskutoční 23. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.