Vírusom zika sa v Brazílii v posledných mesiacoch nakazilo menej ľudí

Na archívnej snímke z 26. januára 2016 v Riu de Janeiro zdravotnícki pracovníci sa chystajú postrekovať v Sambadrome prípravkom na ničeniu hmyzu počas operácie proti šíreniu komárov druhu Aedes aegypti, ktoré prenášajú vírus Zika. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 11. júna (TASR) - Počet prípadov nakazenia človeka vírusom zika v Brazílii za posledné mesiace prudko poklesol. Oznámil to v piatok tamojší minister zdravotníctva Ricardo Barros, ktorého vyhlásenie priniesli svetové agentúry.

V období od februára do mája bol podľa neho zaznamenaný až 87-percentný pokles v počte nakazených. Minister tento údaj zverejnil niekoľko mesiacov pred otvorením letných olympijských hier v Riu de Janeiro, ktoré v súvislosti so šírením vírusu zika vyvolávajú obavy, pripomína agentúra DPA.

Brazílske orgány vyhlasujú, že riziko pre atlétov a verejnosť je počas olympijských hier minimálne vzhľadom na pomerne chladné a suché počasie, ako aj podniknuté opatrenia s cieľom obmedziť prenos vírusu. Minulý mesiac však 151 popredných vedcov napísalo otvorený list Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO), v ktorom v súvislosti so zikou vyzvalo na odloženie hier alebo ich presunutie na iné miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.