Škandinávska spoločnosť SAS zrušila pre štrajk pilotov 230 letov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Štokholm 13. júna (TASR) - Škandinávska letecká spoločnosť Scandinavian Airlines (SAS) zrušila dnes 230 svojich letov, čo postihlo 27.000 cestujúcich. K opatreniu došlo po zlyhaní ďalšieho kola rokovaní o ukončení štrajku švédskych pilotov za vyššie platy, informuje agentúra DPA.

Medzi zrušenými letmi sú domáce aj európske linky - medzi nimi aj linky do severských metropol, Frankfurtu nad Mohanom, Paríža či Londýna. Počas uplynulého víkendu postihli dôsledky štrajku pilotov odhadom 50.000 pasažierov vrátane niekoľkých tisícok cestujúcich charterovými spojmi.

Bezprostredne nebolo známe, kedy sa prevádzka letov vráti do normálu. Protestná akcia sa začala v piatok, keď zlyhali rokovania medzi odbormi švédskych pilotov a SAS, čo viedlo k tomu, že 400 pilotov SAS pôsobiacich vo Švédsku vstúpilo do štrajku.

Piloti požadovali zvýšenie platov vo výške 3,5 percenta, pričom SAS im prisľúbila len 2,2-percentné zvýšenie.

Dánski a nórski piloti SAS pokračovali v službe. Spoločnosť, ktorej hlavnými majiteľmi sú vlády Dánska, Nórska a Švédska, čelí tvrdej konkurencii nízkonákladových prepravcov, akým je napríklad Norwegian Air Shuttle.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.