Bývalý politik Pavol Rusko prišiel na úrad vlády kvôli Nórskym fondom

Na snímke bývalý politik a spolumajiteľ televízie Markíza Pavol Rusko prišiel na Úrad vlády SR na rokovanie o Nórskych fondoch v Bratislave v pondelok 13. júna 2016. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 13. júna (TASR) - Bývalý politik a spolumajiteľ televízie Markíza Pavol Rusko dnes prišiel na Úrad vlády SR, kde práve rokuje Koaličná rada. S lídrami sa však nestretne, prišiel na rokovanie o Nórskych fondoch.

Na Úrade vlády SR je podľa svojich slov po siedmich rokoch. "Nórske fondy sú taký spôsob, ako neziskové organizácie občas môžu prísť k peniazom. Je to taká príjemná časť, kedy sa naše cesty so štátom na chvíľku spojili. Ale osobne si myslím, že je šťastný podnikateľ, ktorý nezávisí od štátu, ktorý s ním nemá veľa spoločné a nie je naň odkázaný," dodal Rusko.

Pavol Rusko založil v roku 2001 stranu ANO a viedol ju do roku 2007. V druhej vláde Mikuláša Dzurindu bol ministrom hospodárstva, po zmenkovej kauze bol odvolaný a vrátil sa do poslaneckej lavice, kde zotrval do volieb v roku 2006.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.