Hlavné pojednávanie v prípade tzv. platinových sít odročili na október

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 15. júna (TASR) – Okresný súd Bratislava I dnes odročil hlavné pojednávanie v prípade tzv. platinových sít na október tohto roka. Dôvodom bola neprítomnosť jedného z obhajcov pre práceneschopnosť. Na súd sa taktiež nedostavili dvaja predvolaní svedkovia. Súd im uložil poriadkovú pokutu a na pojednávanie v októbri chce požiadať políciu o ich predvedenie. Hlavné pojednávanie, pôvodne naplánované na piatok (17. 6.) tento týždeň, sa taktiež neuskutoční.

V prípade možného podhodnoteného predaja tzv. platinových sít Správou štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR boli obžalovaní bývalí nominanti SDKÚ v SŠHR – bývalý vedúci úradník rezerv Ján K. a vedúci služobného úradu rezerv Juraj L. Okrem nich aj znalec Ondrej B.

Trojica mužov čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom, ako aj z prečinu nepravdivého znaleckého posudku, tlmočníckeho úkonu a prekladateľského úkonu.

Podľa prokurátora obvinení vo svojom postavení konali v rozpore so záujmami štátu pri hospodárnom a účelnom nakladaní s jeho majetkom. Pri predaji platiny pod cenu štát podľa obžaloby prišiel o viac ako 2,2 milióna eur.

Ide o jeden z mála prípadov, keď sa pred súd dostal aj znalec. Ondrej B. mal vyhotoviť znalecký posudok na približne 30-násobne nižšiu sumu, než bola trhová hodnota sít. Ten podľa výsledkov policajného vyšetrovania stanovil všeobecnú hodnotu platinových sitiek na 81.720 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.