PELLEGRINI: Diskusia k politike súdržnosti EÚ musí mať pevné základy

Na archívnej snímke Peter Pellegrini Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava/Sofia 16. júna (TASR) – Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) dnes príhovorom otvoril konferenciu o výsledkoch politiky súdržnosti Európskej únie v Sofii za účasti bulharského podpredsedu vlády pre kohéznu politiku Tomislava Dončeva, bulharského premiéra Bojka Borisova a eurokomisárky Coriny Cretu.

Ako informovala Pellegriniho hovorkyňa Monika Hucáková, vo svojom vystúpení zhodnotil prínos politiky súdržnosti pre naše regióny, pričom spomenul aj úspešný projekt protipovodňovej ochrany v Bratislave. Efektívnosť a účinnosť tejto politiky by sa mala podľa neho zvýšiť, a to aj vďaka reforme z roku 2013, ktorá priniesla nové prvky.

„Kľúčovou zmenou oproti predchádzajúcemu programovému obdobiu je najmä zvýšené zameranie politiky súdržnosti na dosiahnutie merateľných výsledkov,“ zdôraznil vicepremiér.

Príležitosťou pre ďalšiu diskusiu o smerovaní politiky súdržnosti Európskej únie bude aj konferencia k politike súdržnosti, ktorá sa uskutoční v septembri v Bratislave v rámci sprievodných podujatí slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

„Diskusia k politike súdržnosti Európskej únie musí stáť na pevných základoch, preto sa v nej budeme musieť opierať o získané skúsenosti z hodnotenia predchádzajúceho obdobia, ako aj o hmatateľné výsledky doterajšej implementácie fondov Európskej únie,“ dodal Pellegrini.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.