VIDEO: Do centra Bratislavy sa vrátili električky

Električka prechádza po Štúrovej ulici po slávnostnom otvorení zrekonštruovanej trate v Bratislave 15. júna 2016. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 15. júna (TASR) - Na Štúrovu ulicu a Vajanského nábrežie v Bratislave sa dnes ráno vrátili električky. Ich premávka bola pozastavená v rámci stavebných prác na prvej časti nosného systému MHD do Petržalky. Opätovným spustením električkovej dopravy v tomto úseku sa obnovila premávka liniek číslo 1, 4, 6 po pôvodných trasách a premávka linky číslo 7.

Návratom električiek bude podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala Štúrova ulica znova žiť a plnohodnotne slúžiť Bratislavčanom. "Dvadsiateho januára 2014 bol posledný deň, kedy po Štúrovej ulici prešli električky, a odvtedy tu začala rekonštrukcia. Nám sa obrovskou snahou podarilo tento hendikep dohnať a už v novembri 2015 po Štúrovej chodili peší, v máji tohto roka bola ulica prístupná pre autá a dnes vidíte, že je aj pre električky," skonštatoval na dnešnom brífingu primátor.

Obnovením električkovej dopravy v oblasti Šafárikovho námestia bola zrušená náhradná autobusová doprava na linke číslo X13, ktorá nahrádzala linku číslo 1 premávajúcu z Hlavnej stanice na Šafárikovo námestie. 

Električky s cestujúcimi by mali cez Starý most do Petržalky premávať od začiatku letných prázdnin.

Stavebné práce na prvej časti nosného systému MHD do Petržalky sa skončili 15. decembra 2015. Vzápätí požiadalo mesto o začatie kolaudačných konaní. Prvá kolaudácia týkajúca sa objektu Starého  mosta sa začala 20. januára, následne boli podané návrhy na vydanie kolaudačného rozhodnutia aj na ostatné objekty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.