WADA plánuje pritvrdiť tresty pre ruských športovcov

Doping Foto: TASR/AP

Berlín 16. júna (TASR) - Svetová antidopingová agentúra (WADA) zverejnila v stredu správu, podľa ktorej chce pritvrdiť v trestoch pre ruských dopingových hriešnikov. Informáciu priniesla agentúra DPA.

V novej správe od WADA sa uvádza, že v Rusku z rôznych dôvodov zmarili 736 plánovaných dopingových testov v období od 19. februára do 29. mája. Testované osoby podávali mylné informácie o mieste svojho pobytu a snažili sa komisárom vyhnúť na súťažiach. V niekoľkých prípadoch sa za miesta pobytu športovcov vydávali vojenské zariadenia, do ktorého sa bolo možné dostať len so špeciálnym povolením. Niektorí antidopingoví komisári boli podľa správy zastrašovaní ruskou tajnou službou.

Nová správa zhoršuje pozíciu Ruska pred piatkovým rozhodnutím Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF), ktorá bude rozhodovať o predĺžení, respektíve zrušení suspendácie Ruskej atletickej federácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.