Siemens a Gamesa plánujú zlúčenie divízií na výrobu veterných turbín

Veterné turbíny, ilustračné foto Foto: TASR/SINC

Berlín/Madrid 17. júna (TASR) - Nemecký koncern Siemens a španielska Gamesa plánujú spojiť svoje divízie výroby veterných turbín. Ak transakciu, na ktorej sa predbežne dohodli, zrealizujú, vznikne najväčší producent veterných turbín na svete. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ako uviedla španielska Gamesa, zatiaľ sa predbežne dohodli a potrebné je ešte schválenie detailov. V prípade úspešného dokončenia transakcie by Siemens a Gamesa z prvého miesta vo výrobe veterných turbín vytlačili dánsku spoločnosť Vestas.

Siemens dominuje vo výstavbe veterných parkov na otvorenom mori, no v prípade pevninských projektov nie je jeho pozícia dobrá. Gamesa má, naopak, veľmi dobrú pozíciu na rozvíjajúcich sa trhoch, najmä v krajinách Latinskej Ameriky. Do tejto oblasti expandovala potom, ako španielska vláda v roku 2013 znížila dotácie pre producentov alternatívnych energií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.