Z vraždy labouristickej poslankyne Jo Coxovej obvinili Thomasa Maira

Na snímke policajti prehľadávajú miesto, kde bola 16. júna 2016 zavraždená britská labouristické poslankyňa Jo Coxová 17. júna 2016 v Birstalle. Foto: TASR/AP

Londýn 18. júna (TASR) - Podozrivého Thomasa Maira, zadržaného v prípade zabitej britskej labouristickej političky Jo Coxovej, obvinili z vraždy. Informovali o tom v noci nadnes britské médiá.

Obvinenie z vraždy voči 52-ročnému Mairovi oznámila polícia v grófstve West Yorkshire.

Maira zadržali vo štvrtok pre podozrenie zo zabitia 41-ročnej Coxovej bezprostredne po tom, ako páchateľ postrelil a pobodal poslankyňu počas stretnutia s voličmi v stredoanglickom meste Birstall v grófstve West Yorkshire.

Mair predstúpi v sobotu pred westminsterský súd a vypočuje si ďalšie body obžaloby, vrátane obvinenia z ťažkého ublíženia na zdraví či držania strelnej a útočnej zbrane.

Sedemdesiatsedemročný muž, ktorý utrpel zranenia pri "statočnom zásahu na pomoc matke dvoch detí" ostáva podľa polície v stabilizovanom stave v nemocnici, napísala britská stanica BBC.

Coxová bola poslankyňou za Labouristickú stranu, angažovala sa v projektoch pomoci pre utečencov zo Sýrie a agitovala za zotrvanie Británie v EÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.