Rakúsko pomôže Maďarsku pri strážení hraníc schengenského priestoru

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Viedeň 18. júna (TASR) - Rakúsko pomôže Maďarsku pri strážení vonkajších hraníc schengenského priestoru. Dohodli sa na tom v piatok ministri obrany a vnútra oboch susedných krajín, informoval rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Na posilnení vzájomnej spolupráce pri ochrane južných hraníc Maďarska sa v piatok na stretnutí v rakúskej obci Sankt Martin an der Raab dohodli ministri vnútra Wolfgang Sobotka a Sándor Pintér a ministri obrany Hans Peter Doskozil a István Simicskó.

Budapešť a Viedeň vytvoria dve pracovné skupiny, ktoré by mali do mesiaca predstaviť konkrétne návrhy spolupráce.

"Všetci sme presvedčení, že nesmieme dopustiť, aby sa prijímali čisto národné opatrenia,"
uviedol Doskozil. S cieľom pomôcť Maďarsku pri strážení hraníc schengenského priestoru a zabrániť ilegálnej migrácii Viedeň poskytne Budapešti tiež vybavenie a personál, doplnil rakúsky minister obrany Doskozil. "Čo sa týka situácie okolo migrácie, naše stanoviská sa dnes priblížili," doplnil Simicskó.

Rakúsko usiluje aj o to, aby mohlo migrantov, ktorí do schengenského priestoru vstúpili prvýkrát cez územie Maďarska, vracať späť svojmu východnému susedovi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.