Bratislava sa dnes zahalí do ružovej farby

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Bratislava 18. júna (TASR) - Hlavné mesto je dnes dejiskom tradičného Avon Pochodu. V rámci 8. ročníka charitatívnej akcie môžu pochodujúci opäť vyjadriť podporu a spolupatričnosť ženám a ich rodinám, ktoré bojujú s rakovinou prsníka.

Program štartuje registráciou o 12.00 h pri obchodnom centre Eurovea. Ružový pochod sa začne o 14.00 h. Jeho trasa povedie z námestia cez Starý most, Tyršovo nábrežie a naspäť cez Most SNP k Eurovei. Podľa organizátorov je trasa vhodná aj pre malé deti, pochodovať sa bude približne hodinu.

V programe figuruje viacero sprievodných akcií. Rodiny s deťmi určite ocenia tohtoročnú novinku - detskú zónu, v ktorej budú mať ratolesti o zábavu postarané. Účastníci pochodu sa môžu tešiť na bojovníčky i ambasádorov projektu Avon proti rakovine prsníka, ktorými sú Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo "Bruno" Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová a ďalší. Pochodujúcich svojimi vystúpeniami potešia známi umelci a skupiny. Predstaví sa víťazka speváckej súťaže Superstar Ema Drobná, zahrá skupina Vidiek aj Beáta Dubasová so skupinou. Dobrú náladu prinesie detský folklórny súbor Klnka, bubnovú šou predvedie Campana Batucada. Pochod hudobne podporí aj skupina Gladiator, Samuel Tomeček & band a Bystrík Banda.

Na akcii budú k dispozícii špecialisti, ktorí v prípade záujmu poskytnú konzultácie v rámci svojich poradní. Chýbať nebude dlhoročný garant projektu onkológ Vladimír Bella. Venovať sa bude najmä prevencii a vzdelávaniu v oblasti rakoviny prsníka, ženy naučí, ako si majú správne robiť samovyšetrenie prsníkov. Komplexné informácie o možnostiach rekonštrukcie prsníka poskytne plastický chirurg Martin Boháč.

Vstupenkou na pochod je dámske, pánske a detské Tričko proti rakovine prsníka 2016. Zakúpiť si ho môžu záujemcovia priamo na mieste konania podujatia. Zisk z predaja poputuje na konto verejnej zbierky realizovanej občianskym združením Zdravá žena. Použitý bude na programy prevencie a boja proti rakovine prsníka. Ďalšie informácie sú dostupné na wwww.zdraveprsia.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.