V juhovýchodnej Číne pokračujú dažde, o život prišlo 25 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Peking 18. júna (TASR) - Týždeň prívalových dažďov v juhovýchodnej Číne pripravil o život 25 ľudí a ďalších 33.200 vyhnal zo svojich domovov.

Podľa vyhlásenia ministerstva pre občianske záležitosti, ktoré priniesla agentúra AP, záplavy a zosuvy pôdy v dôsledku silných lejakov postihli od pondelka zhruba štyri milióny ľudí vrátane obyvateľstva v chudobných a odľahlých regiónoch. Šesť osôb je stále nezvestných.

Na zverejnených záberoch z juhovýchodnej provincie Ťiang-si vidno ľudí tlačiť autá cez zatopené cesty a odplavené vozidlá. Množstvo zrážok sa v tejto oblasti pohybuje na hranici rekordov.

Južnú Čínu postihujú povodne a monzúnové lejaky pravidelne každý rok od mája do júla. Agentúra AP však uvádza, že tohtoročná sezóna je obzvlášť daždivá. Hladiny riek na niektorých hlavných vodných tokoch už prekonali úroveň z roku 1998, keď katastrofické povodne postihli oblasť so 180 miliónmi obyvateľov.

Priame ekonomické straty v dôsledku záplav už teraz dosiahli hodnotu 550 miliónov dolárov, dodal rezort pre občianske záležitosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.