Ruskému fanúšikovi hrozí druhé vyhostenie z Francúzska za týždeň

Ilustračné foto. Ruskí policajti a ruská policajtka hliadkujú v centre Lille pred začiatkom zápasu základnej B-skupiny Rusko - Slovensko na ME vo futbale 15. júna 2016. Foto: TASR AP

Toulouse 21. júna (TASR) - Vodcu ruskej fanúšikovskej skupiny s údajnými väzbami na krajnú pravicu zatkli počas pondelňajšieho zápasu Ruska s Walesom (0:3) na ME vo futbale a hrozí mu už druhá deportácia z Francúzska v priebehu necelého týždňa.

Hovorca ministerstva vnútra Pierre-Henri Brandet uviedol, že Alexandra Šprygina zadržali na štadióne v Toulouse iba tri dni po tom, čo ho úrady prvýkrát vyhostili z krajiny pre zapojenie v násilnostiach chuligánov. "Vzali ho do väzby a jeho situácia sa vyrieši buď správnym alebo súdnym konaním," povedal Brandet agentúre AP.

Šprygin bol medzi dvadsiatimi ruskými fanúšikmi, ktorí podľa regionálnych úradov predstavujú riziko pre verejný poriadok počas ME a tak ich z krajiny vyhostili. Muži vo veku od 25 do 40 rokov boli zapletení vo výtržnostiach v Marseille. Šprygin napísal na Twitter, že do Francúzska sa dostal opäť "nezvyčajnou cestou pod rúškom noci", k textu pridal aj fotku, na ktorej je podľa AP letisko v Barcelone. Po prvom vyhostení mu nezrušili víza do Európskej únie, no dostal zákaz vrátiť sa do Francúzska.

Na svojom profile taktiež zverejnil fotku spred štadióna s ďalšími mužmi, ktorí boli podľa jeho slov ruskí konzuli. Šprygin je člen vládnej komisie, ktorá dohliada na prípravy MS 2018 v Rusku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.