Papyrus, ktorý mal byť dôkazom, že Ježiš bol ženatý, je asi falzifikát

Americká profesorka Karen Kingová Foto: TASR/AP

Boston 21. júna (TASR) - Americká profesorka, ktorá kedysi spôsobila značný rozruch, keď zverejnila útržok papyrusu, ktorý podľa nej hovoril o tom, že Ježiš Kristus bol ženatý, teraz tvrdí, že išlo zrejme o podvrh. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP.

Karen Kingová z bohosloveckej fakulty Harvardovej univerzity predstavila v roku 2012 fragment papyrusu, ktorý obsahoval frázu: "Ježiš im povedal, moja manželka". Iní vedci však odvtedy pravosť tohto fragmentu spochybnili.

V rozhovore pre AP Kingová pripustila, že papyrusový útržok je zrejme falzifikát. Citovala pritom investigatívny článok publikovaný pred týždňom v časopise The Atlantic. Kingovú podľa jej vlastných slov oklamal majiteľ fragmentu, floridský podnikateľ Walter Fritz. Ten však sfalšovanie dokumentu popiera.

Kingová od začiatku tvrdila, že príslušný fragment nemôže byť považovaný za dôkaz, že bol Ježiš ženatý, ale len za dôkaz toho, že raní kresťania o tejto téme diskutovali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.