Policajná hliadka zadržala v Bratislave pri čine dvojicu vlamačov

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 23. júna (TASR) - Dvojica vlamačov v jednom z bytových domov na Svätovavrineckej ulici v Bratislave neušla v utorok (21.6.) pozornosti policajnej hliadky. Tomáš Z. a Patrícia B. opúšťali krátko pred 21.15 h bytový dom s dvoma ukradnutými bicyklami, keď ich hliadka spozorovala a následne zasiahla. Bratislavčania (obaja vo veku 31 rokov) boli obvinení zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. TASR informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Do bytovky sa podľa jeho ďalších slov dostali tak, že pomocou francúzskeho kľúča vylomili zámok na bráne. V pivničných priestoroch potom vylomili viacero zámkov a poškodili dvere viacerých pivníc. Celkovú škodu polícia vyčíslila na 320 eur, hodnota ukradnutých bicyklov je 2100 eur. Neskôr sa ukázalo, že obaja boli v posledných dvoch rokoch za takýto skutok už odsúdení. Na Tomáša Z. bol vydaný príkaz na zatknutie, obvinená Patrícia B. je stíhaná na slobode. Obom hrozí troj- až desaťročné väzenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.