Otvorenie novej letnej plavárne v Trenčíne sa opäť odkladá

Na archívnej snímke z 12. júna 2012 brífing primátora Trenčína Richarda Rybníčka s novinármi v priestoroch novej letnej plavárne v Trenčíne, ktorá zostáva pre verejnosť uzatvorená. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 24. júna (TASR) – Trenčania a návštevníci mesta si ani počas tohto leta neužijú naplno služby letnej plavárne. Avizovaný termín otvorenia začiatkom júla sa nestihne. Mesto je podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka na otvorenie plavárne pripravené, oneskorenie je podľa neho spôsobené nedokončenými prácami na moste do rekreačnej zóny Ostrov.

Zhotoviteľ (TSS Grade) podľa primátora sľúbil, že do 30. mája budú natiahnuté inžinierske siete. „Potom povedali, že do 20. júna a posledná informácia je, že siete by mali byť natiahnuté niekedy do konca budúceho týždňa. Plaváreň sme plánovali spustiť 1. júla, vtedy to však určite nebude. My ako mesto sme urobili všetko, plaváreň je pripravená na spustenie. Otestovali sme malý detský bazén, všetky technológie fungujú, plaváreň je vyčistená, bazény pripravené,“ skonštatoval Rybníček.

Ako dodal po dotiahnutí sietí si musia počkať na povolenia od hygieny, dopravného inšpektorátu, Okresného úradu v Trenčíne, vodohospodárov a vyjadrenia všetkých dotknutých inštitúcií. Následne sa plaváreň musí otestovať. Primátor si myslí, že za normálnych okolností sa podarí ešte v lete plaváreň otvoriť. Samotné zdržanie spôsobí nielen omeškanie stavby zo strany investora (Železnice Slovenskej republiky), ale aj administratívne procesy.

Presný termín otvorenia neviem povedať, verím, že to bude v lete. Ak by ešte v septembri bolo teplo, necháme plaváreň otvorenú aj prvý septembrový týždeň,“ doplnil trenčiansky primátor s tým, že od začiatku júla už budú mať zamestnaných aj plavčíkov, ktorí do otvorenia urobia údržbárske práce. Mesto už dokončilo súťaž na prenájom bufetov.

Podľa hovorkyne ŽSR Martiny Pavlíkovej práce na moste na Ostrov pokračujú dokončením vodovodnej a plynovej prípojky a splaškovej kanalizácie. „Hoci zhotoviteľ viackrát deklaroval finálny termín dokončenia 20. júna, tento termín nedodržal. Vodovodná a plynová prípojka by podľa aktuálneho vyjadrenia zhotoviteľa mala byť dokončená 27. júna. Na vodovodnej prípojke je potrebné ešte položiť potrubie, realizovať skúšku tesnosti a dezinfekcie. Pri termíne dokončenia  splaškovej kanalizácie zhotoviteľ uvádza termín až 10. júla. Okrem položenia potrubia trea ešte realizovať technológiu v čerpacej stanici. O uvedených zmenách v termínoch bolo informované aj mesto Trenčín,“ priblížila Pavlíková s tým, že ŽSR majú záujem, aby práce boli čo najskôr dokončené a na dennodennej báze komunikujú so zhotoviteľom a prízvukujú zrýchlenie prác v požadovanej kvalite.

Novú letnú plaváreň v Trenčíne postavili v roku 2010 len pár dní pred komunálnymi voľbami. Neboli k nej však dotiahnuté inžinierske siete, a tak ani po šiestich rokoch neslúži verejnosti. Stavba bola súčasťou vyvolaných investícií v rámci rekonštrukcie železničnej trate na rýchlosť 160 kilometrov za hodinu. Dodatočné dotiahnutie sietí a rekonštrukciu mosta na Ostrov sa zmluvne zaviazali zabezpečiť Železnice Slovenskej republiky. Celkové náklady na sprevádzkovanie plavárne a rekonštrukciu mosta sa vyšplhali na 6,5 milióna eur.

Stará letná plaváreň bola v Trenčíne v prevádzke do leta roku 2013, následne ju zbúrali, aby uvoľnila miesto modernizovanej železnici. Mesto Trenčín je tak bez letného kúpaliska už tretiu sezónu. Trenčania využívajú služby prírodného kúpaliska v časti Opatová, kde aj v tejto sezóne (od 1. júla) zabezpečuje mesto kyvadlovú dopravu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.