Brexitom sa bude zaoberať aj slovenský parlamentný výbor

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 24. júna (TASR) - V súvislosti s rozhodnutím Veľkej Británie vystúpiť z Európskej únie (EÚ) zvolal predseda výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer-SD) na utorok (28.6.) zasadnutie výboru. Mal by sa na ňom zúčastniť aj premiér Robert Fico. Blaha o tom informoval na sociálnej sieti facebook.

Na margo brexitu Blaha uviedol, že oslavujú britskí nacionalisti a európski federalisti. "Tí prví sa tešia z národného oslobodenia, ktoré v preklade znamená možnosť vyjednať si s EÚ novú dohodu o obchodnej spolupráci, ktorá im vezme hlasovacie právo a prinúti ich aj tak platiť do európskeho rozpočtu," uviedol predseda eurovýboru na sociálnej sieti. Tí druhí sa podľa neho tešia z toho, že v Británii stratili súpera, ktorý dlhé roky blokoval väčšiu európsku federáciu.

Britskí voliči vo štvrtkovom referende rozhodli o vystúpení svojej krajiny z Európskej únie. Po sčítaní všetkých hlasov to dnes oficiálne potvrdila Volebná komisia Spojeného kráľovstva. Za brexit hlasovalo 51,9 percenta zúčastnených voličov, pokým za zotrvanie Spojeného kráľovstva v EÚ sa ich vyslovilo 48,1 percenta. Účasť dosiahla 72,2 percenta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.