Fínsky minister: Po britskom referende nechceme opúšťať eurozónu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Brusel 24. júna (TASR) - Fínsky minister zahraničných vecí a predseda euroskeptickej strany Fíni Timo Soini dnes v súvislosti s výsledkom referenda v Británii uviedol, že EÚ musí tento výsledok rešpektovať a vylúčiť akékoľvek "represálie" pri budúcich rokovaniach medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom o podobe odchodu z únie. Uviedla to agentúra Reuters.

"Akékoľvek represálie a odvetné opatrenia sú vylúčené," odkázal Soini s odkazom na rokovania, ktoré podľa článku 50 Lisabonskej zmluvy čakajú EÚ a Britániu.

Fínsky politik Kaj Turunen - rovnako zo strany Fíni -, ktorý je predsedom parlamentného výboru pre obchod, po britskom referende skonštatoval, že "teraz nie je pre Fínsko čas na opustenie eurozóny".

"V takejto situácii by naša mena nemala nijakú šancu," napísal Turunen na svojom účte na Twitteri.

Fínski zákonodarcovia v apríli diskutovali o možnosti, že ich krajina odíde z eurozóny. Dôvodom pre túto rozpravu bola petícia, ktorú podpísalo vyše 53.000 ľudí, aby sa téma návratu k národnej mene dostala do parlamentu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.