Mátych a Minárik ďalšími posilami basketbalovej Handlovej

Ilustračné foto, basketbalový tím Baník Handlová. Foto: TASR Pavel Neubauer

Handlová 25. júna (TASR) - Vedenie basketbalového klubu MBK Handlová doplnilo svoj tím o ďalšie dve tváre, ktoré pomôžu tímu pri opätovnom návrate do Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. Na Hornej Nitre budú pôsobiť Miroslav Mátych a Maroš Minárik. Informáciu priniesol oficiálny web súťaže.

"My im vytvoríme maximálne kvalitné podmienky a bude záležať na nich, do akej miery to dokážu," vyjadril sa na adresu nových posíl športový riaditeľ klubu Ivan Kartáč. Mátych je odchovancom handlovského basketbalu a v klube pôsobil už pred jeho vynútenou ročnou prestávkou. "To, že sa Handlová vracia, nie je super len pre Eurovia SBL, ale aj pre naše mesto, ktoré tak bude opäť žiť basketbalom," povedal Mátych.

Premiéru v najvyššej súťaži absolvuje 19-ročný rozohrávač Maroš Minárik, v minulej sezóne hráč prvoligového MŠK BK Žiar nad Hronom. "Na prvú sezónu sa veľmi teším a ešte viac sa teším, že to bude v domácom drese. Od sezóny očakávam najmä svoje osobné zlepšenie a chcel by som nazbierať čo najviac skúseností z paluboviek," uviedol Minárik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.