Pápež opäť sklamal Turkov, odkázala Ankara

Na archívnej snímke Pápež František počas kázne v rámci 3-dňovej návštevy arménskeho hlavného mesta Jerevan, 24.6. 2016. Foto: TASR/AP

Ankara 27. júna (TASR) - Turecko dnes vyhlásilo, že slová pápeža Františka, ktorý označil masové vyvražďovania Arménov osmanskými Turkami za genocídu, nepomôžu úsiliu o nastolenie mieru a stability v kaukazskom regióne.

Pápež sa o masovom vyvraždení Arménov v rokoch 1915-1916 ako o "genocíde" zmenil v piatok počas príhovoru k arménskemu prezidentovi Seržovi Sarkisjanovi a ďalším štátnym predstaviteľom na úvod svojej oficiálnej návštevy Arménska.

Turecké ministerstvo zahraničných vecí v dnešnom vyhlásení uviedlo, že pápež opäť "sklamal" Turkov. Obvinilo ho zo "zaujatosti" a "diskriminácie" Turecka "založenej na náboženstve", informovala agentúra AP.

Keď pápež pred rokom vo Vatikáne v súvislosti s Arménmi vyslovil slovo genocída, Turecko odtiaľ na protest stiahlo svojho veľvyslanca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.