Na snímke tréner tímu Slovenska Miroslav Palgut v zápase Slovensko - Holandsko na druhom turnaji II. divízie Svetovej ligy volejbalistov v Bratislave 24. júna 2016. FOTO TASR – Pavel Neubauer Foto: TASR AP

Bratislava 25. júna (TASR) - Slovenskí volejbalisti vo svojom druhom zápase na domácom turnaji II. divízie Svetovej ligy nestačili v piatok na Holandsko a prehrali 1:3. Zverenci Miroslava Palguta majú zatiaľ bilanciu 1-1, v sobotu zakončia podujatie súbojom proti Česku.

<

b>Svetová liga - druhý turnaj II. divízie - Bratislava:

Slovensko - Holandsko 1:3 (-14, 21, -14, -23)

rozhodovali: Makšanov (Rus.), Barnsorf (Nem.), ??? divákov

zostavy:

Slovensko: Ondrovič, Palgut, Kohút, Chrtiansky, Mlynarčík, Paták, liberá Kubš a Turis (Halaj, Mikula, Kriško, Prešinský)

Holandsko: Van Haarlem, Van Garderen, Diefenbach, Rauwerdink, Koelewijn, Ter Maat, libero Sparidans

Slováci nastúpili s rovnakou základnou zostavou ako vo štvrtok a začali zle. Nedarila sa im hra na sieti, zrádzal ich servis a rýchlo prehrávali 6:10. V polovici setu kouč Palgut pristúpil k zmene na poste rozohrávača, keď svojho syna nahradil Halajom. Postupne poslal do hry aj Mikulu s Kriškom, ale domácim to k záchrane setu nepomohlo a prehrali ho 14:25.

Druhé dejstvo prinieslo zlepšenú hru Slovákov, ktorí na začiatku viedli 10:7. Oranjes sa však dostali späť do zápasu presnejšími kombináciami a efektívnou hrou stredom na sieti, po šikovnej akcii Van Garderena vyrovnali na 17:17. V závere zabrali kapitán Kohút s Palgutom a domáci vyrovnali na 1:1.

Športové momentum však nevyužili, keď rovnako ako v úvode nezachytili úvod tretieho setu. Hostia v týchto momentoch na palubovke dominovali. Slovenskí tréneri poslali do rotácie aj Prešisnkého, ale rozbehnutého súpera to nezastavilo.

Slováci nezložili zbrane, úvod štvrtého dejstva patril im. Viedli 8:6, 9:7, ale Holanďania vyrovnali na 10:10 a od toho momentu sa mužstvá naťahovali o každý bod. Oranjes viedli 22:20, Mlynarčík znížil, ale záver ovládli hostia a napokon vyhrali 3:1.