ŠTÚROVO: Dunaj ovplyvňuje rozvoj cestovného ruchu v meste i jeho okolí

Most Márie Valérie, ktorý spája Štúrovo s Ostrihomom. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Štúrovo 25. júna (TASR) – Štúrovo sa tento rok pripojilo k podujatiu Slnovrat na Dunaji, do ktorého sa zapája viacero miest a obcí ležiacich na tomto európskom veľtoku. Okrem Bratislavy sa doň organizovaním rôznych kultúrnych programov zapojí aj Šamorín, Komárno i Kolárovo. V Štúrove začali slnovrat oslavovať už 23. júna. Pokračovať budú aj dnes a 27. júna bohatým kultúrnym programom. Jeho súčasťou bude hudobný večer, tanečný maratón, športové hry, premietanie filmov, plavby po Dunaji, výstavy a rôzne kultúrne vystúpenia.

Trojdňové podujatie je súčasťou aktivít, pri ktorých mesto využíva možnosti, ktoré mu rieka poskytuje pri rozvoji cestovného ruchu. „Jednoznačne si uvedomujeme potenciál Dunaja. Jeho využitie vidíme v troch oblastiach. Ako miesto s krásnou prírodnou scenériu, ako priestor pre aktívny život a vhodnú bázu na organizovanie kultúrnych podujatí, akým je aj Slnovrat na Dunaji. Preto plánujeme v spolupráci s Verejnými prístavmi, a. s., realizáciu projektov zameraných na širšie využitie potenciálu Dunaja, všetko je však podmienené získaním grantov na realizáciu,“ uviedla Katarína Žákovičová z Mestského úradu v Štúrove.

Ako doplnila, Dunaj už dnes výrazne ovplyvňuje rozvoj cestovného ruchu v celom regióne, pretože poskytuje veľa možností pre turistov pri vychádzkach do prírody, ale aj pri rybolove, vodnom motorizme, pri vyhliadkových plavbách a vodných športoch. „Veľmi obľúbeným miestom na oddych je aj promenáda pri Dunaji, ktorá je častým miestom na fotenie pred krásnou scenériou rieky a pozadím s Ostrihomskou bazilikou a mostom Márie Valérie,“ doplnila Žákovičová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.