I. Horná vytvorila európske rekordy na svetovom šampionáte v USA

Na snímke zľava Ivana Horná (SR) na stupni víťazov. Foto: Facebook

Texas 25. júna (TASR) - Jediná slovenská zástupkyňa na majstrovstvách sveta v klasickom silovom trojboji RAW Ivana Horná sa postarala o historické výsledky. Na šampionáte v texaskom Killeene získala striebornú medailu v celkovom súčte 455,0 kg a vytvorila aj dva európske rekordy.

Horná celkovo nadvíhala 455 kg (160 kg drep, 90 kg tlak na lavičke a 205 kg mŕtvy ťah), čo je nový rekord starého kontinentu. V drepe pritom vybojovala bronz a v mŕtvom ťahu zlato. V ňom najprv vytvorila európsky rekord výkonom 202,5 kg a v treťom pokuse ešte maximum posunula na 205 kg.

"Tak, už mám po tom. Som nová vicemajsterka sveta v klasickom RAW silovom trojboji. Spravila som dva nové európske rekordy v trojboji a v mŕtvom ťahu (dokopy boli vlastne štyri), získala som taktiež bronz na drepe a zlato na mŕtvom ťahu a celkovo skončila strieborná. Som veľmi šťastná a hrdá na to, že som mohla takto úspešne reprezentovať Slovensko a našu asociáciu SAKFST," uviedla slovenská reprezentantka na svojej facebookovej stránke.

Horná nechala za sebou vo výsledkovej listine aj majsterku Európy Jenny Adolfssonovú (3. miesto). Ide o najväčší slovenský úspech v klasickom silovom trojboji. "Ďakujem všetkým, čo mi držali palce, tým, čo vo mňa verili aj neverili, nášmu úžasnému reprezentačnému trénerovi pánovi Gabrhelovi, ktorý bol celý čas pri mne a neskutočne mi pomáhal, asociácii, mojej úžasnej rodine a úžasnému priateľovi Filipkovi. Ďakujem vám! Je to doma," dodala Horná.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.