Audi chce v roku 2025 predať zhruba 700.000 elektromobilov

Foto: TASR/AP

Ingolstadt 25. júna (TASR) - Audi chce v roku 2025 predať zhruba 700.000 elektromobilov, čo predstavuje podiel 25 % až 30 % na celkovom počte predaných vozidiel tejto značky. Hovorca Audi sa k správe nemeckého časopisu Manager Magazin odmietol vyjadriť, podľa neho je však "trend správny". Informovala o tom agentúra DPA.

Hovorca ďalej uviedol, že podiel hybridných a elektrických vozidiel Audi musí výrazne stúpnuť, aby spoločnosť splnila klimatické ciele. Prvé sériovo vyrábané čisto elektrické Audi má zísť z bruselskej montážnej linky v roku 2018.

Podľa časopisu Manager Magazin dostal šéf Audi Rupert Stadler príkaz investovať miliardy do alternatívnych pohonov a nových oblastí podnikania. Hovorca Audi uviedol, že automobilka urýchli vývoj v oblasti digitalizácie a zefektívni činnosť.

Šéf Volkswagenu Matthias Müller v dôsledku emisného škandálu na tohtotýždňovom valnom zhromaždení v Hannoveri oznámil, že koncern chce v roku 2025 predávať dve až tri miliardy čisto elektrických vozidiel. To predstavuje 25 % celokoncernového predaja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.