V knižnici v Spišskej Belej zmodernizujú interiér za viac ako 8100 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR – Štefan Puškáš

Spišská Belá 27. júna (TASR) – Mestská knižnica v Spišskej Belej prejde počas letných mesiacov modernizáciou interiérového vybavenia v hodnote viac ako 8100 eur. Podľa PR manažérky mesta Alexandry Olekšákovej sa budú knižné regály vyrábať na mieru a do priestorov knižnice pribudnú koncom augusta.

"Mesto získalo dotáciu vo výške 5000 eur z Fondu na podporu umenia. Samospráva urobila už aj verejnú súťaž na nábytok, na ktorý bude potrebných 8112 eur, teda zvyšných 3112 eur vedenie mesta zaplatí z vlastného rozpočtu," informovala Olekšáková.

Doplnila, že z Fondu na podporu umenia mestu schválili aj dotáciu 1000 eur na kúpu nových knižných titulov. "Spolufinancovanie mesta bude vo výške 170 eur. Nakúpia sa rôzne druhy kníh, jazykové a výkladové slovníky, encyklopédie, populárna, odborná a náučná literatúra, pôvodná slovenská tvorba, ale aj publikácie od súčasných autorov," vymenovala PR manažérka.

Knižnica bude pre úpravy interiéru pre verejnosť zatvorená od 29. júna do 31. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.