Po rieke Poprad sa bude štyri dni splavovať 142 vodákov

Archívne foto, vodáci vyrážajú zo Starej Ľubovne po rieke Poprad do Čirča počas 24. ročníka Medzinárodného rodinného splavu po rieke Poprad v Starej Ľubovni 4. júla 2013. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Stará Ľubovňa 30. júna (TASR) – Slováci, Česi, Poliaci a  Američania budú oddnes do nedele 3. júla splavovať rieku Poprad v rámci 27. ročníka Medzinárodného rodinného splavu. Oproti minulým rokom sa 88 kilometrov (km) dlhá trať rozdelila na štyri časti. Ako pre TASR uviedla organizátorka splavu Alena Hriňáková z Centra voľného času v Starej Ľubovni, rieka sa splavuje za každého počasia.

Podľa jej ďalších slov sa rieka od tohto roku nesplavuje na tri etapy, ale na štyri, pretože posledná bola príliš dlhá. "Prvú etapu splavujeme dnes zo Starej Ľubovne do obce Čirč a má 25 km. Druhá časť sa pôjde v piatok z Čirča do Malého Lipníka a je dlhá 21 km. V sobotu budeme splavovať 23 km dlhú trasu z Malého Lipníka do poľskej Piwnicznej a posledná etapa povedie do Starého Saczu a má 19 km," vysvetlila organizátorka splavu.

Tento rok sa na splave zúčastní 142 vodákov, pričom zhodne 55 je ich zo Slovenska a Poľska, 28 ich prišlo z Česka a štyria sú z americkej Floridy. Ako uviedla organizátorka, tak tento rok sa riekou Poprad splaví 68 nováčikov, pričom najstarším bude 70-ročný Poliak a najmladším český čoskoro štvorročný chlapec. "Splav sa nesie aj tento rok v znamení motta Maj úctu k duši svojho dieťaťa a venovaný je rodinnému porozumeniu," uviedla Hriňáková. Po rieke Poprad sa budú účastníci plaviť na kajakoch, kanoe, ale aj na nafukovacích člnoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.