V USA vyšetrú smrteľnú nehodu elektromobilu Tesla, riadil ho autopilot

Na ilustračnej snímke elektromobil Tesla Model 3 Foto: TASR/AP

Washington 1. júla (TASR) - Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) vyšetruje prvú smrteľnú nehodu elektromobilu Model S spoločnosti Tesla, ktoré riadil autopilot. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

K nehode došlo 7. mája na ceste pri meste Williston na Floride. Pri kolízii elektromobilu Model S riadeného autopilotom s nákladným návesom traktora zahynul 40-ročný Joshua Brown. Ide o prvú smrteľnú nehodu v poloautomatickom vozidle, ktoré v čase kolízie riadil autopilot.

Vyšetrovatelia teraz preverujú bezpečnosť automatického systému riadenia. Všetky veľké automobilky a technologické spoločnosti ako Google a Uber už pritom pracujú na modeloch plne automatizovaných vozidiel.

Podľa vyhlásenia spoločnosti Tesla, kamery na Brownovom vozidle Model S nezaregistrovali biely bok odbočujúceho návesu, na ktorý svietilo ostré slnko. Preto nedošlo k automatickej aktivácii bŕzd. Ani Brown neprevzal kontrolu nad riadením a nedupol na brzdy, dodala Tesla.

NHTSA oznámila, že preveruje 25.000 Model S, ktoré sú vybavené autopilotom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.